Дизайн невеликої квартири має чимало особливостей. Щоб зробити простір візуально легким й функціональним, створюється повноцінний проєкт. Правильно реалізований дизайн дозволяє й розширити простір. Як саме це зробити знають на власному досвіді дизайнери з команди Наталії Гуменюк. За посиланням https://gumenyuk-design.km.ua/ Ви зможете в цьому переконатися на прикладі конкретних проєктів.
Візуальне збільшення простору: актуальні ідеї
Розширити візуально простір маленької квартири можливо різними способами. Найпростіший серед них — правильно підібрати колірну гаму. Приділити увагу потрібно й освітленню, меблям й зонуванню. Розглянемо кожен з цих аспектів детальніше.
Колірна гама
Обирати колірну гаму важливо, відштовхуючись від загального інтер’єру квартири. Є ще кілька важливих принципів:
- Світлі відтінки. Використовуйте світлі та пастельні кольори для стін, стелі й підлоги. Вони відбивають більше світла, що робить простір візуально більшим.
- Монохромна палітра. Якщо дотримуватись однієї гами у всьому інтер’єрі, створюватиметься візуальна легкість. Основний колір може бути різним, залежно від вподобань.
Зробити окремі кімнати квартири просторішими може й холодна палітра. Це може бути світло-блакитний, сірий або м’ятний.
Освітлення
Розширити простір вдасться завдяки природному освітленню. Найпростіше це зробити за допомогою панорамних вікон. Також можна використати штучне освітлення. Наприклад:
- підвісні світильники;
- бра;
- торшери.
Світильники, спрямовані на стелю, збільшують висоту кімнати. Також це додає глибини до загального інтер’єру.
Меблі
В маленькій квартирі меблі мають підбиратися особливо уважно. Вона повинна бути функціональною й практичною. Ось кілька ідей як це реалізувати:
- меблі з прихованими функціями або модульні меблі;
- меблі з прозорих матеріалів, пластику або скла;
- невеликі й низькі меблі.
Низькі шафи й відкриті стелажі значно спростять організацію простору. Вони займають мінімум місця й представлені в численних варіаціях. Також можна скористатися перегородками, щоб організувати продумане планування.
Зонування
Розділіть зони квартири, використовуючи для цього меблі або текстиль. Не забувайте про вертикальні й горизонтальні лінії. Їх краще не плутати й дотримуватись мінімалістичного підходу. Це дозволить відчути висоту й ширину кімнати. При зонуванні простору враховуйте й Ваш склад сім’ї та стиль життя. Наприклад, якщо Ви багато часу проводите на кухні, виділіть її серед інших кімнат.
Дизайн маленької квартири вимагає мінімалізму. Це все одно дає можливість зробити простір індивідуальним за допомогою невеликих деталей. Як саме це можливо реалізувати, знають досвідчені дизайнери.
Щоб отримати інтер’єр відповідно до особистих побажань, зверніться до команди Наталі Гуменюк. Дизайнери з досвідом вміють працювати з невеликими квартирами й створювати дизайн під ключ.